Kuo vadovautis perkant kuprinę pirmokui?
Prekės vaikamsMažesniems vaikams geriausios kuprinės su ortopedine nugarėle. Ergonominė kuprinė pirmokui turi būti patogi, nugarėlė pakietinta su paminkštinimais ir pagaminta iš orui laidžios medžiagos. Jose tolygiai pasiskirsto krūvis ir nenukenčia stuburas. Diržų ilgis turi būti reguliuojamas, kad vaikas pats galėtų patogiai užsidėti kuprinę. Platūs ir paminkštinti diržai nespaus nugaros raumenų, kad vaikas nesikūprintų, kuprinė turi priglusti prie nugaros, bet nespausti.
Tėvai padeda susikrauti kuprinę
Tėvai mokinukui turėtų padėti susikrauti kuprinę ir pasirūpinti, kad kuprinėje nebūtų nereikalingų daiktų, nes pradinukai mėgsta prisidėti tą dieną nereikalingų knygų, ar kitų sunkių daiktų. Tiesiai laikysenai svarbi ne tik tinkama kuprinė, bet ir darbo bei poilsio įpročiai. Reguliarios pertraukėlės ruošiant namų darbus, fiziniai pratimai pagerina kraujo ir medžiagų apytaką. Geriausia kuprinę rinktis su keliais vidiniais skyriais, kad sudėjus daiktus būtų tolygiai paskirstomas svoris. Sunkiausius daiktus reikėtų dėti į arčiausiai nugaros esančią kuprinės dalį. Kuprinė turi atitikti vaiko ūgį- ji negali būti aukščiau pečių juostos, žemiau juosmens.
Kaip paruošti kambarį pirmokui?
Tinkamai įrengtą mažojo mokinuko erdvė padės jam sėkmingai prisitaikyti prie naujų sąlygų. Svarbiausia kambario zona turėtų tapti darbo stalas, kur vaikas ruoš pamokas. Todėl itin kruopščiai reikia pasirinkti stalą ir kėdę- pagal vaiko kūno sudėjimą, ūgį ir regą. Svarbu tinkamai įrengti apšvietimo zonas. Geriausia, kad darbo vieta būtų priešais langą arba kuo arčiau lango. Pirmokėlis neturėtų matyti blaškančių dėmesį daiktų, nes jie trukdys susikaupti. Žaisliukams galima atrasti atskirą vietą, tiesiog numatyti poilsio ir žaidimų zonas. Vaiko kambaryje ant darbo stalo turėtų puikuotis nebe pasakų knygelė ar piešimo sąsiuvinys, o kompiuteris.