Maži vaikai mokosi kramtyti: nepraleiskite šio svarbaus etapo
Mamai ir vaikui, Šeima, vaikaiAteina laikas, kada vaiką turite pradėti pratinti prie kieto maisto. Svarbiausia, jog šio laiko nepraleistumėte, nes vėliau bus sunku tiek pačiam vaikui, tiek Jums. Jei vaikui norisi kramtyti, o Jūs šio poreikio nepatenkinate ar atidedate jį vėliau, ilgainiui vaikas gali atsisakyti kieto maisto.
Jei vaikui atsirado noras valgyti savarankiškai, o rankoje jis jau sugeba išlaikyti šaukštą, turėtumėte šį norą skatinti. Tada košė iš atskirų lėkštučių valgoma dviese: mama ar tėtis rodo, ką reikia daryti su šaukštuku, kaip paimti maisto, ranką privesti prie burnos. Kūdikis perima įgūdžius kopijuodamas suaugusius. Be jokių išlygų, leiskite savo vaikui savarankiškai valgyti, bandyti, kad ir didžioji dalis lėkštės turinio nepateks tiesiai į burną. Tik daug kartų kartodamas tą patį veiksmą, vaikas išmoks tai atlikti sklandžiai. Tai reikalauja susitelkimo, atkaklumo ir kantrybės, todėl ir patys išlikite budrūs ir kantrūs.
Maži vaikai neišmokę valgyti savarankiškai, sunkiai mokės trinti maistą dantenomis, todėl gali neišmokti ir kramtyti. Kramtymas stiprina kramtomuosius raumenis, padeda formuotis žandikauliui bei apsaugo nuo apnašų kaupimosi, taip trukdoma atsirasti dantų ėduoniui, aišku, kieto maisto valgymas nepakeičia dantų valymosi.
Pasirodžius vaiko pirmajam dantukui, dažniausiai 6–8 mėnesių, vaikui reikia kietos duonos žiauberės, taip sakoma liaudyje. Išties, tuomet vaikas jau pats gali išlaikyti šaukštelį ir pradėti valgyti, o 8 mėnesių, tai laikas, kada vaikui atsiranda ir noro, ir gebėjimų savarankiškai valgyti. Svarbu, nepalikti vaiko vieno, be priežiūros valgant, visada reikia stebėti, kad neužspringtų. Jei kūdikis nesidomi maistu – per prievartą jo nemaitinkite, kadangi vaikui nesveika būti permaitintam. Pirmasis kietas maistas, kurį galite duoti vaikui, tai virtos morkos.