Ką daryti jeigu norime gražios, baltos šypsenos?
Medicina ir sveikataEstetinis plombavimas, laminate, bei protezavimas- pagrindiniai nuosavų dantų restauravimo būdai, kurių pagalba galima atkurti ėduonies pažeistus, nudilusius dantys, pakoreguoti jų formą, spalvą ir dydį. Jeigu norime gražios , baltos šypsenos populiariausias pasirinkimas- laminate. Jos kaip ir plombos skirtos nedidelių bei vidutinių defektų koregavimui, tačiau privalumų turi kur kas daugiau. Skirtingai nei plombos, laminates ilgainiui nekeičia spalvos bei netrupa. Dantų paviršius, padengtas lamintėmis atrodo itin natūraliai, o jų tarnavimo laikas kur kas ilgesnis nei estetinio plombavimo.
Kaip nešlifuojant dantų galima pakeisti jų formą?
Norint kuo mažiau pažeisti paciento dantų audinius, estetikai ir funkcijai atstatyti taikomas mikroprotezavimas. Nešlifuojant dantų ar minimaliai liečiantis prie emalio, galima pakeisti dantų formą, aukštį, spalvą. Stiklo, E- max laminatėmis, užklotais, bemetalės keramikos vainikėliais. Laminatės- tai plonas keramikos plokštelės, kuriomis dengiamas išorinis dantų paviršius ir taip sukuriama estetiškai atrodanti šypsena.
Ką svarbu žinoti pradedant mikroprotezavimą?
Pirma- konsultacijos metu įvertinama dantų būklė, anatomija, sąkandžio funkcija, pacientas supažindindamas su procedūros eiga ir kitais niuansais. Tai pat pirmo vizito metu nuimami dantų atspaudai, atliekamas dantų fotografijos, kurios būtinos dantų projekto gamybai.
Antra- paruošiamas dantų projektas, jo pagalba tiek odontologas, tiek pats pacientas mato, kokia bus dantų forma po estetinio mikroprotezavimo.
Trečia- kai pacientas yra patenkintas būsimo dantų projektu, tik tada specialistas pradeda dantų paruošimą ir neinvazinio protezavimo procedūrą.
Kokios yra protezų rūšys?
Protezai skirstomi į dvi rūšis: išimamus ir fiksuotus. Išimami daliniai protezai dažniausiai naudojami, kai paciento burnoje dar liko nuosavų dantų. Pilni protezai siūlomi pacientams, neturintiems savo dantų. Praktikoje dažniausiai naudojami fiksuoti protezai- jie padeda atstatyti estetinį vaizdą, maisto kramtymo efektyvumą.