Kaip namuose įsirengti signalizaciją?
NamamsĮsigijus signalizaciją, be abejo iškyla jos montavimo klausimas. Žinoma, geriausia, kai signalizacijos montavimas patikimas šios srities specialistui. Nors su signalizacijų sistemomis pateikiama ir montavimo instrukcija, tačiau šis darbas reikalauja ir specifinių žinių bei patirties. Vis dėl to, norintiems bandyti įsirengti signalizaciją savarankiškai, apžvelgsime pagrindinius jos montavimu principus.
Dėžutė, transformatorius, centralė
Pradėjus montuoti signalizaciją, pirmiausia į dėžutę sudedamas transformatorius ir centralė. Mėlyni transformatoriaus laidai turi būti sujungti su centrale, o raudoni laidai su 220 V.
Judesio daviklis
Priklausomai nuo modelio, dažniausiai judesio daviklyje būna 6 laidai. Vienas iš jų turi būti pajungtas prie varžos, kuri būna centralėje. Raudonas ir juodas laidai atitinka teigiamą ir neigiamą polį. Jie jungiami į centralės „+“ ir „–“ jungtis. Geltonas ir baltas judesio daviklio laidas būna skirtas tamperiui. Šiuos laidus reikia sujungti į bendrą grandinę, o tuomet prijungti prie centralės.
Sirena
Sirenos dalį taip pat sudaro 6 jungtys. Raudonas laidas centralėje jungiamas į „+“ jungtį, o juodas į „–“ jungtį. Geltonas ir baltas laidas skirtas tamperiui. Sirena jungiama prie 12 V relės.
Pultas
Signalizacijos pulte dažniausiai būna 4 laidai. Jie jungiami į centralės atitinkamas jungtis: raudonas laidas į jungtį, kurį žymima „red“, juodas – į „blk“ jungtį, geltonas – į „yel“, o žalias – į „grn“ jungtį.
Šios rekomendacijos yra bendrinio pobūdžio. Sklandus signalizacijos pajungimas priklauso nuo jūsų įgūdžių ir žinių. Visuomet tiksliai vadovaukitės pajungimo instrukcija arba kreipkitės į signalizacijos pajungimo paslaugas teikiančias įmones. Dažniausiai šias signalizacijų montavimo darbus atlieka jomis prekiaujančios įmonės. Tuomet būsite garantuoti, kad signalizacija pajungta tinkamai ir veiks be nesklandumų.