Kaip pasirinkti apšvietimą namams?

Namams

apsvietimas

Apšvietimas namuose yra ne mažiau svarbus elementas nei baldai ar interjeras. Šviestuvai ne tik aprūpina mus šviesa, bet ir kuria norimą aplinką. Tinkamai parinktas apšvietimas gali netgi duoti tokių rezultatų, kaip optinis erdvės padidinimas ar dėmesys tam tikroms detalėms patalpoje. Tiesa, išsirinkti optimaliausią apšvietimo variantą nėra labai lengva. Priimant šį sprendimą reikia atsižvelgti ne tik į patalpos plotą, norimą gauti rezultatą, bendrą interjerą, bet ir į keletą kitų rodiklių. Dalinamės informacija, kurią turėtumėte žinoti renkantis apšvietimą namams.

Šviesos atspalviai

Be to, kad šiuolaikinės galimybės leidžia pasirinkti spalvotą apšvietimą, žinokite kad ir bespalvis, t.y. baltos spalvos apšvietimas gali būti skirtingas. Tai vadinamoji šviesos temperatūra, kuri matuojama Kelvinais (K). Kuo didesnis šis rodiklis, tuo ryškesnė, šaltesnė bus šviesa. Namų apšvietimui rekomenduoja rinktis 2700 – 3000 K LED lemputes. Toks apšvietimas bus neerzinantis, ne per ryškus ir ne per blankus.

Lemputės

Pastaruoju metu populiariausios ir dažniausiai šviestuvuose naudojamos yra LED lemputės. Kelis kartus mažesnio galingumo LED lemputės teikia tiek pat šviesos, kaip žymiai didesnio galingumo kaitrinės ar halogeninės lemputės. Tokiu būdu sunaudojama mažiau elektros energijos sąnaudų. Renkantis LED lemputes atkreipkite dėmesį ne tik į jų vatus (W), bet ir kitą svarbų rodiklį – liumenus (lm). Ne blankus ir ne per ryškus apšvietimas gaunamas naudojant 1300 lm LED lemputes.

Patalpos

Patalpa, kurioje bus montuojamas pasirinktas šviestuvas turi didžiausią reikšmę sprendžiant priimtiniausio varianto klausimą. Blankesnis, ne itin ryškus apšvietimas dažniausiai tinka koridoriuose ir miegamuosiuose. Tuo tarpu svetainėje, darbo kambaryje, vaikų kambaryje ar vonioje naudingesnis ryškesnis apšvietimas. Visose patalpose priderinus prie interjero galima naudoti ne tik pagrindinį šviestuvą, bet ir papildomas apšvietimo priemones.