Kaip pradėti sportuoti po kelio traumos?
Grožis, Medicina ir sveikataJei bėgiojate, sportuojate, kilnojate svorį ar užsiimate kita fizine veikla – taigi, tai yra didelė tikimybė, kad patirsite kelio traumą. Tai vienas dažniausių jaunų ir senų žmonių negalavimų. Iš tikrųjų, apie 2,5 milijono paauglių sportininkų kasmet apsilanko dėl kelio traumų, skelbia Akademinės skubiosios medicinos draugija. Su amžiumi susijusios traumos taip pat atsitinka: didžioji dalis asmenų, taip pat kenčia nuo simptominio kelio osteoartrito.
Geros naujienos yra tai, kad galima toliau sportuoti su kelio trauma arba po jos. Pirmas dalykas, kurį reikia žinoti: išklausykite savo gydytojo. Jei jis rekomenduoja šiek tiek pailsėti nuo fizinės veiklos, tada jo paklausykite, kitaip galite padaryti daugiau žalos. Žinoma, ne visos traumos yra vienodos. Reabilitacija nuo lūžio ar išnirimo skiriasi nuo pakartotinio raiščio plyšimo.
Keli patarimai, kaip sportuoti po kelio traumos. Grįžę į fizinę veiklą po bet kokios traumos neskubėkite maksimaliai sportuoti. Pradėkite nuo minimalių mankšttų ar prasitampymų. Tempimo pratimai jums padės judėti, mankštinti raumenis ir tuo pačiu apsaugoti kelią nuo fizinės apkrovos, kas labai svarbu patyrus kelio sužeidimus. Tad tempimo pratimai, puiki įžanga į sportą. Kitas dalykas, kelio traumos akivaizdžiai riboja tai, ką gali padaryti sporto salėje, bet tau vis dar yra daugybė pratimų, kuriuos gali atlikti. Galite daugiau dėmesio skirti krūtinei, rankoms, nugarai ir dar daugiau galite dirbti su hanteliais ir specialiais treniruokliais, nespausdami kelius.
Jei esate pasirengęs pradėti kojų pratimus, siūloma tai pradėti daryti lengvai, ir pirmiausia laikantis saugumo. Neskubėkite viso krūvio skirti kojoms, kitaip padarysite daugiau žalos ne naudos. Taip pat nepamirškite, kad krūvius didinkite su laiku ir naudokite reikiamus įtvarus orto24.lt, kojos stabilumui palaikyti.