Kodėl šunų žaislai gali būti labai naudingi?
NamamsŠunims ir kitiems augintiniams žaislai – ne prabanga, o būtinybė. Tokios prekės šunims kaip žaislai, yra svarbūs jūsų šuns gerovei. Žaislai padeda kovoti su nuoboduliu, kai turite palikti šunį namuose, ir suteikia komforto, kai jis jaučiasi nervingas. Žaislai netgi gali padėti jūsų šuniui išvengti tam tikro probleminio elgesio. Nors katės gali būti gana išrankios žaislams, šunys dažnai labiau nei nori žaisti su bet kokiu daiktu, ant kurio gali užkliūti letenėlės. Tai reiškia, kad stebėdami savo šuns žaidimo laiką turėsite būti ypač atsargūs, kad išvengtumėte bet kokios „neplaninės“ veiklos.
Užtikrinti saugumą. Daugelis veiksnių prisideda prie žaislo saugumo ar pavojingumo, o daugelis jų priklauso nuo jūsų šuns dydžio, aktyvumo lygio ir pageidavimų. Kitas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, yra aplinka, kurioje jūsų šuo leidžia laiką. Nors negalime garantuoti jokio konkretaus žaislo saugumo, galime pasiūlyti šias gaires. Dalykai, kurie paprastai yra patraukliausi šunims, dažnai yra patys pavojingiausi. Apsaugokite savo namus nuo šuns paslėpdami virveles, juosteles, gumines juosteles, vaikiškus žaislus, pėdkelnes ir kitus nevalgomus daiktus, kuriuos galima praryti.
Būtinai nupirkite savo šuniui tinkamo dydžio žaislus. Per mažus žaislus galima lengvai praryti arba jie gali įstrigti šuns gerklėje. Stebėkite savo šuns žaidimą girgždančiais žaislais: jūsų šuo gali jausti, kad turi surasti ir sunaikinti girgždėjimo šaltinį, o tai reiškia, kad jis gali jį nuryti, jei nebus stebimas. Venkite arba pakeiskite žaislus, kurie nėra „atsparūs šunims“. Išmeskite žaislus, kai jie pradeda lūžti arba suplyšta. Patikrinkite kimštų žaislų etiketes, kad įsitikintumėte, jog jie ženklinami kaip saugūs vaikams iki trejų metų ir ar juose nėra pavojingų užpildų. Probleminiai daiktai yra riešutų kevalai ir polistirolo karoliukai, tačiau net „saugūs“ daiktai nėra tikrai virškinami.