Kosmetikos galiojimo laikas – kaip patikrinti?

Grožis

Kyla pagunda naudoti kiekvieną makiažo ar odos priežiūros priemonės lašą, ypač jei už tai sumokėjote daug. Vis dėlto makiažas turi galiojimo laiką, o jo galiojimo laikas gali būti trumpesnis, nei manote. Tikslus laikas, per kurį baigiasi makiažo galiojimo laikas, priklauso nuo konkrečios kosmetikos priemonės, nuo jos laikymo ir nuo to, ar ji sandari ar atvira, ar ne. Visų makiažo priemonių galiojimo laikas galiausiai baigiasi, paprastai per 2 metus nuo įsigijimo, o kartais net per 3 mėnesius akių makiažo atveju. Bet kokios kosmetikos galiojimo laikas yra svarbus jūsų odai. Kosmetikos galiojimo datos žymėjimas yra privalomas ir reglamentuotas. Kosmetikos galiojimo tikrinimas turėtų būti kasdienybė jūsų kosmetinėje.

Kiek laiko jis neatidarytas?

Galiojimo datos, kurias matote išspausdintos ant makiažo arba pakuotės, yra gairės po gaminio atidarymo. Gali būti sunku sužinoti, kada baigiasi sandaraus, neatidaryto makiažo galiojimo laikas, nes jis nėra antspauduotas ant pakuotės. Paprastai, jei tinkamai laikomas vėsioje, sausoje vietoje, dauguma neatidarytų ir visiškai sandarių makiažo priemonių turėtų išsilaikyti 2–3 metus. Atsižvelgiant į tai kokios yra kosmetikos rūšys, kreminiai produktai, kurių sudėtyje yra aliejų ar sviesto, pavyzdžiui, kreminiai maskuokliai ar skysti skaistalai, gali sudžiūti anksčiau, nes aliejus gali apkarsti. Jei produktas yra natūrali makiažo formulė be stipraus konservanto, ji taip pat gali sugesti, net jei ji sandari. Visi makiaže esantys konservantai laikui bėgant suyra, net jei produktas yra neatidarytas, todėl jokiu būdu nelaikykite produkto ilgiau nei 3 metus.

Ar galiojimo laikas yra pasiūlymas?

Laikotarpio po atidarymo (PAO) simbolis, atspausdintas ant makiažo (atidarytas stiklainis su skaičiumi ir „M“) parodys, kiek mėnesių liko nuo jo atidarymo dienos iki jo galiojimo pabaigos. Tai yra makiažo galiojimo laikas. Turėtumėte išmesti makiažą, jei pasibaigs jo galiojimo laikas, bet jei jį naudosite šiek tiek pasibaigus galiojimo laikui, jūsų sveikata gali būti gerai, tačiau pastebėsite, kad jis neveikia geriausiai. Tokie produktai kaip lūpų pieštukai ar akių kontūro pieštukai gali turėti ilgesnį galiojimo laiką, nes juos galima pagaląsti. Norėdami įsitikinti, kad makiažas išsilaiko tiek, kiek turėtų, prieš tepdami nusiplaukite rankas, reguliariai valykite makiažo šepetėlius ir nesidalykite. Kas atsitiks su makiažu? Makiažas, kurio galiojimo laikas pasibaigęs, gali išsausėti arba trupėti, todėl jokiu būdu neturėtumėte jo sudrėkinti vandeniu ar seilėmis, nes gali įsinešti bakterijų. Spalvoti pigmentai gali atrodyti ne tokie ryškūs, o pudros gali atrodyti supakuotos ir sunkiai naudojamos. Pasibaigus makiažo galiojimo laikui, taip pat gali pradėti kauptis bakterijos, kurios gali sukelti: aknė, bėrimai. Ypač svarbu nenaudoti akių makiažo pasibaigus jo galiojimo laikui, nes tai gali pakenkti gležnai akių zonai.