Nervingas vaikas, kada vertėtų sunerimti?
Šeima, vaikaiIrzlumas, padidėjęs jautrumas, stresas, vangumas – tai vaiko rutinos ir vitaminų trūkumo požymiai. Nesubalansuota kasdienybė ir vitaminų trūkumas gali sukelti padidėjusį streso lygį tiek suaugusiems, tiek vaikams, dažnai nervingas vaikas patiria sunkumų. Kad žmogus nenusilptų, reikia reguliariai rūpintis nervų sistema. Taigi, kaip stiprinti nervų sistemą?
Miegas yra kelias į kūrybiškumą, nervų nuraminimą ir nervų sistemos gerinimą
Miegas labai svarbus kasdienei vaikų sveikatai, smegenų darbui, kūrybiškumui ir atminčiai. Dažnai nervuotas vaikas patiria sunkumų. Anot medikų, rekomenduojama skirti 10-11 valandų miegui, jei tik įmanoma. Vaiko elgesio pokyčiai rodo miego trūkumą? Jis gali būti nerimastingas, irzlus ir jautrus. Todėl svarbu užtikrinti reguliarų miego grafiką, kuris gali padėti jums mėgautis naktinėmis veiklomis. Pavyzdžiui, pradėkite ruoštis 19 val. miegoti. Kas padės užmigti? Nejunkite šviesos, perjunkite televizorių į ramesnę muziką, išbandykite karštą vonią ar aromaterapiją, kartu skaitykite knygą, paruoškite jį miegoti smagiausia dalis – išsirinkite pižamą.
Vitaminai yra visko pagrindas, padeda sustiprinti nervų sistemą
- Vitaminai yra vienas pagrindinių vaikų sveikatos ir energijos šaltinių. Jais galima pasirūpinti valgant subalansuotą mitybą, tačiau net ir tada vaikai retai suvalgo pakankamai vaisių ar daržovių. Taigi vaistininkai visuomet pataria, kurie vitaminai yra geriausi nervų sistemai.
- Vitaminas C. Reguliuoja imuninės ir nervų sistemų veiklą, normalią energijos apykaitą, mažina nuovargį ir veikia vaiko psichologiją. Jo trūkumas pasireiškia mieguistumo ir apatijos jausmu.
- Žuvies taukai. Jie padeda stiprinti vaiko nervų sistemą ir palaiko imuninę sistemą. Jų trūkumas pasireiškia susilpnėjusiu imunitetu ir pablogėjusia vaiko nuotaika.
- Vitaminas D. Padeda stiprinti imunitetą, smegenis ir nervų sistemą. Jo trūkumas pasireiškia vaiko nuovargiu, irzlumu, neramiu miegu, pasyvumu.
- B grupės vitaminai. Padeda palaikyti normalią nervų sistemos veiklą ir mažina nuovargį. Vitaminų trūkumas pasireiškia padidėjusiu jautrumu, dirglumu, neurologiniais sutrikimais.
Mankštos yra laimės šaltinis, kuris nuramina
Yra daug priežasčių, kodėl vaikai nejudrūs, tai gali atsirasti dėl nepasitikėjimo savimi, lyginant su bendraamžiais, daugiausia todėl, kad vaikai nėra įpratę fizinio aktyvumo sieti su malonia veikla. Ne visi vaikai natūraliai mėgsta aktyvų laisvalaikį, todėl čia gali praversti tėvų pagalba. Jeigu tėvai imsis iniciatyvos kartu užsiimti aktyvia veikla, vaikai gali pradėti sekti pavyzdžiu. Svarbiausia leisti vaikams pajusti įsitraukimą į aktyvią mankštą – ar tai būtų lengva rytinė mankšta, pasivaikščiojimas gamtoje ar kelionė į sporto salę.