Sakurų ir perpildytų šiukšliadėžių kontrastas
Produktai, ŠiukšliadėžėsPo truputį pavasarėjantis oras nesustabdomai artina šventę lietuvių akims – mums neįprastų japoniškų vyšnių – sakurų, žydėjimą. Balandžio mėnesį pražydusios sakuros į Neries pakrantę pritraukia milžinišką skaičių vilniečių ir miesto svečių. Tačiau akis džiugina tik nuostabūs sakurų žiedai, o pasukus akis į šoną – matomas neįtikėtinas kontrastas, kurį sukelia perpildytos šiukšliadėžės ir šiukšlių kalnai šalia. Kas dėl to kaltas ir kaip spręsti šią problemą?
Normalu, kad didelė masė žmonių vienoje vietoje sugeneruoja daugiau šiukšlių, iš kurių daugiausia – vienkartinių kavos ir kitų gėrimų puodelių, vandens ir kitų gėrimų buteliukų, vienkartinių maisto pakuočių ir panašiai. Žmonės, kraunantys šiukšles prie perpildytų šiukšliadėžių, nėra kalti, todėl intuityviai kyla klausimas, ar parke trūksta šiukšliadėžių, ar darbuotojų, kurie jas prižiūri ir laiku išveža susikaupusias šiukšles? O gal trūksta abiejų?
Viešosios vietos, ypač tokie parkai, kurie sutraukia dideles žmonių mases, privalo būti aprūpinti pakankamais kiekiais lauko šiukšliadėžių. Nesvarbu, kad žmonių kiekis ypatingai išauga tam tikru laikotarpiu, geriau tokioje erdvėje laikyti daugiau pustuščių šiukšliadėžių nei mažiau perpildytų. Lauko šiukšliadėžės užtikrina švaresnę aplinką, nes yra pastebimas ypatingai padidėjęs žmonių sąmoningumas šiukšlių mėtymo bet kur klausimu, o kartu ir nedarko aplinkos ir nesukelia lankytojų pasipiktinimo, kai nuotraukoje matomos ne tik gražuolės žydinčios japoniškos vyšnios, bet ir maisto atliekų ir maisto pakuočių atliekų kalnai. Kas be ko, tokiu intensyviu žmonių traukos metu reikia pasirūpinti ir didesniu darbuotojų skaičiumi, kurie laiku išveža susikaupusias šiukšles, nes, neabejotinai, jiems ne tik paprasčiau, bet ir maloniau tik išversti pilną šiukšliadėžę, o ne papildomai dar rinkti šalia išmėtytas ir vėjo išnešiotas atliekas.
Taigi norisi tikėti, kad artėjantis sakurų žydėjimo laikotarpis paliks tik gražius prisiminimus.