Šilumos siurbliai – ekonomiškas patalpų šildymas
Namams, Produktai, Šilumos siurbliaiVienas iš ekonomiškiausių patalpų šildymo variantų yra šilumos siurbliai. Šilumos siurbliai, tai energiją taupanti alternatyva elektriniams prietaisams, dujiniam šildymui ar krosnims. Kaip ir daugelis prietaisų, šilumos siurbliai naudoja elektros energiją. Siurblių veikimo principas paprastas: šilumos siurblys sugeria šiluminę energiją vienoje vietoje, perkeldamas ją į kitą vietą, šiuo atveju, šilumą sugeria iš aplinkos oro ir perduoda patalpos orui.
Šildymo sezonu šilumos siurbliai perkelia šilumą iš atvirame ore esančio gana vėsaus oro, ir atvirkščiai. Norint vėsinti patalpas, šilumos siurbliai veikia priešingai: patalpas vėsindami, jose esantį šiltą orą perduoda į aplinką. Kadangi šilumos siurblių esmė yra šilumą perkelti, o ne sukurti – tokiu atveju šilumos siurbliai gali suteikti 4 kartus daugiau energijos, negu suvartoja patys.
Šilumos siurbliai yra skirstomi į tris rūšis: oras–oras, vanduo–vanduo, gruntas–vanduo. Populiariausias iš šių šilumos siurblių yra oras–oras. Siurblys oras–oras perleidžia šilumą tarp patalpos ir išorinio oro. Šildymui naudojant šilumos siurblį vietoje įprastinių elektrinių šildytuvų galima sutaupyti iki 80 proc. elektros energijos kiekio. Didelį vaidmenį atlieka oro temperatūra: kuo mažesnis lauko oro ir pastato vidaus oro temperatūrų skirtumas, tuo geriau ir efektyviau šilumos siurblys veikia. Esant žemesnei aplinkos oro temperatūrai, mažėja ir šilumos siurblio naudingumo koeficientas.
Šilumos siurbliai oras–oras gali būti lengvai montuojami tiek name, tiek bute ar komercinės paskirties patalpose, pastatuose. Lauke statomi kompaktiški šilumos siurbliai, tinkami pastatams, kurie neturės rūsio ar jos turės kitą paskirtį, pavyzdžiui, gyvenamąją. Montuojant siurblį lauke yra išsprendžiamas pastatų erdvės trūkumo klausimas. Šilumos siurbliai oras–oras veikia šilumos perkėlimo principu, geba išgauti sukauptą šiluminę energiją iš mus supančios aplinkos oro ir perduoti į gyvenamąsias patalpas.